Ogłoszenia parafialne na 28 Niedzielę Zwykłą – 13.10.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani: Magdaleny Kujawskiej; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Ewy Stencel oraz Pauliny i Damiana Domańskich. Bóg zapłać!

Z serca płynące podziękowania dla Państwa Elżbiety i Józefa Tomaszewskich z Pogorzelic za ufundowanie dwóch nowych ornatów maryjnych do kościoła w Leśnicach i Pogorzelicach. Bóg zapłać!

Przystępujemy do wymiany ogrodzenia kościoła parafialnego w Leśnicach na nowe. Wykonane będzie z pustaka ogrodzeniowego w kolorze ceglanym z przęsłami metalowymi malowanymi proszkowo. Przy okazji chcemy także zrobić odprowadzenie wody z rynien świątyni, tak by nie podsiąkały mury. Ze wstępnych obliczeń koszt na dzień dzisiejszy to około 65 tyś. zł. Na ten cel mamy uzbieraną kwotę: 2 000 zł od Nadleśnictwa Lębork (w roku 2023), 731 zł kwota pozostała z ofiar zebranych na ubezpieczenie naszych obiektów. Pozyskałem ofiarodawców spoza parafii, którzy na ten cel przeznaczyli 3 000 zł i 2 000 zł. Łącznie mamy 7 731 zł.   W związku z tym będziemy zbierali do puszki ofiary na ten cel w całej naszej parafii, w każdą drugą niedzielę miesiąca. Najbliższa zbiórka w niedzielę 20 września (ze względu na dzisiejszy Dzień Papieski). Można też zrobić przelew na konto parafii z dopiskiem „Darowizna na cele kultu religijnego” daje możliwość odliczenia tej darowizny od podatku dochodowego PIT. Można też złożyć ofiarę od rodziny indywidualnie na ten cel. Polecam Waszej ofiarności z składam serdeczne, „Bóg zapłać!”

• poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  • wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
  • środa wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  • czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  • od 20 do 26 października przeżywamy Tydzień Misyjny,

3. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

4. Dzisiaj XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera blisko 2000 osób, dzieci i młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin i pomaga w ich kształceniu. Bóg zapłać!

5. Mamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17.00, w Pogorzelicach o godz. 17.00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji (imion i nazwisk), z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (proszę zaznaczyć) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br. oraz w niedzielę listopada przed Mszą św.

7. Bracia franciszkanie zapraszają na „Wieczór Uwielbienia”. 14 października br. o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Jakuba w Lęborku.

8. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

9. Dzisiaj podczas Dnia Papieskiego zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na świecie przy pomniku Jana Pawła II w Lęborku o godz. 15.00.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.