Ogłoszenia parafialne na 26 Niedzielę Zwykłą – 29.09.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Justyny i Grzegorza Bugała; w Pogorzelicach Rodzinom Pań: Ewy Dułak oraz Urszuli Karkowskiej. Bóg zapłać!

• poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  • wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
  • środa wspomnienie św. Aniołów Stróżów, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • czwartek I Czwartek Miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej,
  • piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, I Piątek Miesiąca, spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15.30 do 16.00, o godz. 16.00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16.30 do 17.00, o godz. 17.00 Msza św. Zapraszam tegoroczne dzieci I Komunijne do spowiedzi I Piątkowej. Różaniec z  Rodziną Różańcową z Leśnic odmówimy wspólnie po Mszy św.
  • sobota wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, I Sobota Miesiąca, od godz. 8.00 odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

3. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich organizatorów oraz sponsorów za przygotowanie III Biegu Mocarza. Za trud, poświęcenie, czas, oraz wysiłek! Dziękuję wszystkim uczestnikom, zarówno indywidualnym, jak i całym rodzinom za udział i wspaniałą zabawę! Bóg zapłać serdeczne i do zobaczenia za rok.

6. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2025 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2025 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym, by rozpocząć przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na wspólne dziękczynienie i biesiadowanie w ramach naszych Dożynek Parafialnych. Dzisiaj o godz. 16.00 w Pogorzelicach.

8. Serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców zbiórki pieniężnej dla powodzian. Zawsze wiedziałem, że mam wspaniałych Parafian o wielkich sercach. Zaskoczyliście mnie wielką Waszą ofiarnością. Zebraliśmy 2224 zł. Bóg zapłać!  Środki zostały już przekazane potrzebującym.

Nasza parafia organizuje zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych: mopy, ścierki, środki czystości, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, woda pitna w zgrzewkach lub 5 litrowych pojemnikach, łopaty, szufle, gumowce, miotły, szczotki. Nie jest prowadzona zbiórka odzieży. Dary należy przynieść do kościoła lub plebanii do dzisiejszej niedzieli. Bóg zapłać!

9. W piątek 11 października o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana na cmentarzu odbędzie się Msza św. w intencji rodziców i rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności, oraz pochówek dzieci utraconych w ostatnim roku. Różaniec o godz. 16.30 w tej intencji.

10. Ojcowie Franciszkanie zapraszają 3 października na nabożeństwo „Transitus”, czyli wspomnienie błogosławionej śmierci św. Ojca Franciszka. W czwartek po Mszy św. wieczornej do kościoła św. Jakuba Ap. w Lęborku. Zabieramy ze sobą świece.

11. Zapraszam na spotkanie w piątek (04 października br.) o godz. 17.00, do kościoła w Leśnicach na Mszę św. oraz spotkanie formacyjne:

• uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej rozpoczynających swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania,
  • uczniów klas 1 Szkoły Średniej kontynuujących swoje przygotowanie.

12. Od wtorku, rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17.00,
w Pogorzelicach o godz. 17.00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dzieci z klas III zapraszam 1 października na Mszę św. do kościoła w Leśnicach o godz. 17.00, tego dnia otrzymają poświęcone i pobłogosławione różańce.

13. Wójt Gminy zawiadamia o zebraniu Sołectwa Leśnice, w poniedziałek 30 września o godz. 19.00 w Remizie OSP w Leśnicach. Celem spotkania są wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. Serdecznie wszystkich mieszkańców Leśnic zapraszamy.

14. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.