Ogłoszenia parafialne na 25. Niedzielę Zwykłą – 22.09.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinom nowożeńców: Izabeli Woś i Jana Wróblewskiego; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Elżbiety i Józefa Tomaszewskich oraz Beaty i Jakuba Murzynowskich. Bóg zapłać!

• poniedziałek wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny – z nabożeństwem oddania czci relikwiom; po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  • środa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • piątek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,
  • sobota święto św. Wacława, męczennika,

3. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

4. Można nabyć kalendarze ścienne na 2025 rok w cenie 10 zł (Maryjny, Papieski). Wyłożone są pod chórem.

5. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na III Bieg Mocarza do Pogorzelic, godz. 11.45, na skwer przy kościele. Zapisy na stronie: www.biegmocarza.pl Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy do świetnej rywalizacji i dobrej zabawy. Tak trzeba żyć!

6. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2025 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2025 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym, by rozpocząć przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na wspólne dziękczynienie i biesiadowanie w ramach naszych Dożynek Parafialnych. Niedziela 29 września 2024 r. o godz. 16.00 w Pogorzelicach. Zachęcamy do włączenia się w przygotowania (przygotowanie wieńca oraz kosza dożynkowego, a także stołu – mile widziane składkowe dary i plony ziemi). Serdecznie dziękuję Państwu Bożenie i Arkadiuszowi Hus, SPAW-ART, za przygotowanie konstrukcji wieńca dla naszej parafii, który będzie służył przez długie lata w naszej wspólnocie oraz podczas reprezentowania na dożynkach gminnych, powiatowych, czy diecezjalnych. Serdeczne Bóg zapłać!

8. W związku z powodzią w południowo-zachodniej Polsce, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o przeprowadzenie w niedzielę, 22 września br. we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać!

Nasza parafia organizuje zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych: mopy, ścierki, środki czystości, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, woda pitna w zgrzewkach lub 5 litrowych pojemnikach, osuszacze i agregaty prądotwórcze, łopaty, szufle, taczki, gumowce, miotły, szczotki. Nie jest prowadzona zbiórka odzieży. Dary należy przynieść do kościoła lub plebanii do następnej niedzieli.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.