Ogłoszenia parafialne na 24. Niedzielę Zwykłą – 15.09.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Doroty i Mirosława Kowalewskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marzeny i Romana Gralec, oraz Małgorzaty i Jacka Trzeciak. Bóg zapłać!

• poniedziałek wspomnienie śś Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, męczenników; po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  • wtorek dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę (1939 r.),
  • środa święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • piątek wspomnienie śś Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei,
  • sobota święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

3. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

4. Zapraszamy na randki małżeńskie – spotkanie dla wszystkich par pragnących pogłębić swoje więzi. Środa, 18 września br. o godz. 18.37 w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku (w Domu Fatimskim). Zapewniona będzie opieka dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. Można nabyć kalendarze ścienne na 2025 rok w cenie: duże 15 zł (spirala duży Maryjny i Papieski oraz trójdzielny), małe 10 zł (Maryjny, Papieski). Wyłożone są pod chórem.

6. Serdecznie zapraszamy na III Bieg Mocarza do Pogorzelic, dnia 22 września godz. 11.45, na skwer przy kościele. Zapisy na stronie: www.biegmocarza.pl Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy do świetnej rywalizacji i dobrej zabawy. Tak trzeba żyć!

7. Zapraszam w piątek na Mszę św. i spotkanie o godz. 17.00, do kościoła w Leśnicach, Rodziców dzieci, które z klas 3 szkoły podstawowej rozpoczynają swoje przygotowanie do I Komunii Świętej. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się dnia 15 czerwca 2025 roku o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Leśnicach.

8. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2025 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2025 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.