Ogłoszenia parafialne na 22 Niedzielę Zwykłą – 01.09.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Małgorzaty Janneck; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Haliny i Leszka Grzesik, oraz Agnieszki i Mariusza Grzesik. Bóg zapłać!

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustowej zarówno tu w kościele parafialnym jak i plebanii, za przygotowanie świątyni oraz obejścia kościoła. Bóg zapłać!

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za tak liczny udział w uroczystości odpustowej. Niech nasza Matka Maryja, wyprasza łaski każdemu z nas, byśmy umieli tworzyć relację z Nią poprzez naszą modlitwę, a tym samym iść do Jej Syna Jezusa Chrystusa.

• poniedziałek Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w intencji Uczniów, Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników naszej szkoły o godz. 8.00 w kościele w Leśnicach. Dokonam też poświęcenia tornistrów oraz przyborów uczniom klas I.

Po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,

• wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  • środa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • czwartek I Czwartek Miesiąca, pamiętajmy w modlitwach o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej wspólnoty parafialnej,
  • piątek I Piątek Miesiąca, spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15.30 do 16.00, o godz. 16.00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16.30 do 17.00, o godz. 17.00 Msza św. Przed Mszą św. zapraszam do modlitwy różańcowej Rodzinę Żywego Różańca z Leśnic,
  • sobota I Sobota Miesiąca,

3. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

4. Dzisiaj zapraszamy do oddania krwi w ramach akcji Oddaj krew, ratuj życie, rejestracja od godz. 8.00 do 13.00. UWAGA! ZMIANA MIEJSCA – spotkamy się przy Szkole Podstawowej w Leśnicach. Serdecznie zapraszamy!!!

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Zapraszamy na XXXI Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę z Lęborka do Królowej Kaszub w Sianowie. Wyruszymy w sobotę 7 września o godz. 7.00 spod Sanktuarium św. Jakuba. Powrót tego samego dnia w godzinach wieczornych. Koszt uczestnictwa 20 zł od osoby, powrót autokarem także 20 zł. Serdecznie zapraszamy!

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej, a dzieciom, młodzieży rozpoczynającym rok szkolny, życzę wielu łask i asystencji Ducha Świętego.