Ogłoszenia parafialne na 20 Niedzielę Zwykłą – 18.08.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Anny i Wiesława Muszyńskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Malwiny i Daniela Sobczak, oraz Kamili i Sylwestra Sobczak. Bóg zapłać!

• poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  • wtorek wspomnienie św. Barnarda, opata i doktora Kościoła, patrona diecezji,
  • środa wspomnienie św. Piusa X, papieża,
  • czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
  • sobota święto św. Bartłomieja, Apostoła, od godz. 8.00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną (tego dnia odwiedziny przed naszym odpustem parafialnym, nie będzie odwiedzin w I sobotę września).

3. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, na terenie naszego diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Białogórze odbędzie się wydarzenie zatytułowane “Wielki Połów”. Jest to całodzienne spotkanie dla każdego, kto chciałby pogłębić swoją wiarę. W części przedpołudniowej, już od godz. 10.00 odbędą się ciekawe konferencje dla dorosłych oraz młodzieży. Będą również zorganizowane zajęcia dla dzieci. W sesji popołudniowej, od godz. 16.00 będzie można uczestniczyć m.in. w koncercie uwielbienia, a także wysłuchać ciekawych świadectw. W tej części będzie także otwarty namiot adoracji oraz stoisko z książkami katolickimi. Będzie także okazja, aby skorzystać ze spowiedzi oraz modlitwy wstawienniczej. Wielki Połów uwieńczony zostanie Mszą św. pod przewodnictwem Bpa Ryszarda Kasyny, sprawowaną o godz. 19.00. Wydarzenie jest bezpłatne, otwarte dla każdego. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej wartościowej propozycji.

6. Do nabycia KALENDARZ MISYJNY na rok 2025 w cenie 12 zł.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej, a dzieciom, młodzieży, oraz wypoczywającym na urlopach, dobrego czasu wakacji w tworzeniu relacji z Panem Jezusem i bliskimi.