Ogłoszenia parafialne na 16 Niedzielę Zwykłą – 21.07.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Ewy Kłujszo; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Lucyny i Jana Bednarek, oraz Heleny i Jana Rapalskich. Bóg zapłać!

• poniedziałek święto św. Marii Magdaleny,
  • wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy,
  • środa wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
  • czwartek święto św. Jakuba Starszego Apostoła oraz św. Krzysztofa – Dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. W czwartek oraz w przyszłą niedzielę  po Mszach św. pobłogosławię i poświęcę kierowców oraz ich pojazdy. Każdy otrzyma przy poświęceniu pamiątkę. Serdecznie zapraszam.
  • piątek wspomnienie śś Joachima i Anny, rodziców NMP, dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów,

3. Zapowiedzi przedślubne:

• Zapowiedź III
    • Wróblewski Jan, zam. parafia MB Częstochowskiej w Leśnicach, kawaler
    • Woś Izabela, zam. parafia MB Częstochowskiej w Leśnicach, panna

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej, a dzieciom, młodzieży, oraz wypoczywającym na urlopach, dobrego czasu wakacji w tworzeniu relacji z Panem Jezusem i bliskimi.